Які нові стандарти викидів CO2 пропонуються у ЄС для легкових автомобілів і мікроавтобусів?
До 2050 року майже всі автомобілі та мікроавтобуси на дорогах ЄС повинні бути транспортними засобами з нульовим рівнем викидів. Стандарти викидів CO2 для легкових автомобілів і мікроавтобусів є ключовими факторами скорочення викидів CO2 у секторі автомобільного транспорту. У 2020 році, незважаючи на скорочення загального ринку нових автомобілів через пандемію COVID-19, загальна кількість зареєстрованих електромобілів зросла втричі, вперше перевищивши 1 мільйон на рік. На ринку з’являється все більше доступних моделей електромобілів. Зі збільшенням пропозиції моделей автомобілів з нульовим рівнем викидів вони мають стати ще доступнішими.
️
Це збільшення частки ринку збігається з етапом запровадження жорсткіших стандартів викидів CO2 для автомобілів з 1 січня 2020 року. Сьогодні Комісія ЄС пропонує ще більше посилити поточні стандарти. Парк щойно зареєстрованих автомобілів має скоротити викиди на 55% до 2030 року та на 100% до 2035 року порівняно з 2021 роком. Для нових фургонів цілі скорочення становлять 50% та 100% відповідно.
Ці посилені стандарти викидів CO2 стимулюватимуть розгортання значно більшої кількості транспортних засобів з нульовим рівнем викидів на ринку ЄС. Таким чином, регуляторний механізм стимулювання для транспортних засобів з нульовим і низьким рівнем викидів (ZLEV), метою якого є підтримка раннього виходу на ринок, більше не буде виконувати свою початкову мету та буде скасовано з 2030 року. Усі виробники автомобілів і мікроавтобусів повинні будуть зробити свій внесок. до скорочення викидів CO2, тому обмеження для невеликих виробників – тих, хто продає від 1000 до 10 000 нових автомобілів або 22 000 нових фургонів протягом календарного року – буде скасовано з 2030 року.
Суворіші стандарти CO2 не тільки корисні з точки зору декарбонізації, але також принесуть переваги громадянам через менші витрати енергії та кращу якість повітря. У той же час вони забезпечують чіткий і довгостроковий сигнал, який буде керувати інвестиціями автомобільного сектору в інноваційні технології з нульовим рівнем викидів, а також розгортанням інфраструктури підзарядки та дозаправки. Інновації в галузі мобільності з нульовим рівнем викидів є ключовими для збереження лідерства в автомобільній промисловості ЄС, а також для стимулювання зайнятості в нових технологіях.
Оцінка впливу, проведена Комісією ЄС , показує, що також завдяки економії палива автомобілі з нульовим рівнем викидів приносять переваги всім групам доходів, у тому числі й особливо домогосподарствам із низьким рівнем доходу, для яких витрати на пальне є відносно великими місячними витратами домогосподарства.
…це найкращі перспективи для майбутнього України
Посилання на нормативи :
– Effort Sharing Regulation;
– emissions trading;
Автор: Ігор Жданюк